Az AOSZ ElsőSegély szolgáltatás a nemrég diagnosztizált gyermekek családjának és a felnőtteknek nyújt támogatást – jelenleg online formában.
A szolgáltatáshoz kapcsolódóan az AOSZ Info-Pont irodák munkatársai a jogi, érdekvédelmi és kommunikációs tréningek után most a mentális elsősegélynyújtásról kaptak a munkájukhoz jól használható, hiteles tudást.
Általában a szülőket traumaként viseli meg, amikor gyermeküknél autizmus spektrum zavart diagnosztizálnak. A tagadás, a gyász, a düh mind része lehet a feldolgozási folyamatnak.
Dr. Tóth Mónika Ditta tanácsadó szakpszichológus, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének egyetemi adjunktusa online előadásában felkészítette kollégáinkat arra, hogyan lehet lelki elsősegélyt nyújtani a veszteségek okozta krízishelyzetekben.
Nagyon fontos, hogy ezt a 8 egyszerű lépésből álló gyorssegélyt nem csak szakemberek tudják használni, hanem minden, embertársainak segíteni vágyó érdeklődő elsajátíthatja.
Munkatársaink megismerték a helyes kommunikációs módszereket a bizalom kiépítéséhez és az együttérzés kifejezéséhez, az értő figyelem fontosságát, laikus segítőként az optimális segítségnyújtást, valamint azt, hogy hogyan lehet szakemberekhez irányítani azokat a szülőtársainkat, akiknek ez az átlagosnál nehezebb feldolgozási feladat. Ezek az ismeretek mind hasznos segítséget nyújtanak az AOSZ ElsőSegély szolgáltatás során, ami a jövő évben kibővített formában fog segítséget nyújtani az autizmussal frissen találkozó családoknak abban, hogy tudatosan tudják segíteni a gyermeküket és jól tudjanak kiállni az érdekeikért.