A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. 2016-ban felhívást tesz közzé a köznevelés és szociális ellátás területén működő intézmények számára, a Pozitív Viselkedéskezelés című szakmai továbbképzésen való részvételre.
A szakmai továbbképzéshez korlátozott számban kedvezményes áron juthatnak hozzá az érdeklődő intézmények.
A TOVÁBBKÉPZÉS KEDVEZMÉNYES ÁRA 525.000 Ft/továbbképzési csoport.
Ez a kedvezményes ár az első 4 megrendezett továbbképzésre vonatkozik, a későbbekben a továbbképzést kizárólag teljes önköltséges áron tudjuk nyújtani.
A továbbképzésről
Nagy-Britanniában hosszú múltra visszatekintő „Pozitív Viselkedéskezelés” (Positive Behaviour Management) című képzés az értelmi fogyatékos és/vagy autista személyek ellátása során fellépő viselkedésproblémák megelőzésére és kezelésére készíti fel a résztvevőket. A képzési program egy 10 órás elméleti és egy 20 órás gyakorlati egységet tartalmaz, a gyakorlat során a résztvevők tréneri vezetéssel sajátítják el a viselkedésproblémák kezelésére szolgáló gyakorlati technikákat (mozgatásos, védekező, szabaduló, eltávolító és biztos fogás technikák).
A továbbképzési program szociális- és pedagógus továbbképzési rendszerben is minősített/engedélyezett, továbbképzési pont értékük beszámítható.
Kiknek ajánlják?
A továbbképzést értelmi fogyatékos és/vagy autista személyek ellátását, közvetlen segítését végző személyek, valamint a köznevelés terültén az értelmi fogyatékos és/vagy autista személyek közvetlen segítését végző gyakorlati szakemberek számára ajánlják.
A továbbképzés célja:
Szakemberek felkészítése az értelmi fogyatékos és/vagy autista személyek viselkedésproblémáinak megelőzésére, kezelésére.
A továbbképzés tartalma:
A továbbképzés segítségével a résztvevők elméleti ismereteket szereznek az oktatott módszer alapjául szolgáló Pozitív Viselkedéstámogatás (Positive Behaviour Support) megközelítéseséről, a viselkedésproblémák elméleti hátteréről, megismerik a viselkedésproblémák megelőzésének és kezelésének gyakorlati módszereit.
Részletes tartalom:
- a viselkedésproblémák okai és formái
- az agresszív incidensek jellemzői
- az Idő-intenzitás modell
- a primer és a szekunder prevenciós stratégiák
- a reaktív stratégiákat
- a viselkedésproblémák jogi vonatkozásaira is (abúzus, korlátozó intézkedések)
- az adatgyűjtés és elemzés szerepe a korlátozó beavatkozások megelőzésében és csökkentésében
- a módszer használatának várható eredményei
- az agresszív incidensek kezelésére szolgáló fizikai (gyakorlati) technikák
- a korlátozó intézkedések alkalmazása
- az egészségügyi és biztonsági ellenjavaslatok
A továbbképzés létszáma
minimum létszáma 8 fő, maximum létszáma 16 fő. A 16 fős létszám keretet több intézmény is közös pályázattal feltöltheti!
Jelentkezési határidő:
2016. szeptember 5. 16 óra
Bővebb információk az FSZK weboldalán olvashatók az alábbi linkre kattintva.