Az Európai fogyatékosügyi paktumért

Kósa Ádám, az Európai Parlament tagja és a Disability Intergroup elnöke és Yannis Vardakastanis, az Európai Fogyatékosügyi Fórum (EDF) vezetője közösen lépnek fel a fogyatékos emberek érdekében.

Levelet írtak az Európa Tanács elnökének arról, hogy az európai fogyatékosügyi paktum része kell, hogy legyen az Unió hosszú távú stratégiájának, mely 2020-ig tartalmazza a tagállamok cselekvési tervét. Ahogy levelükben fogalmaztak, leköteleznék szervezeteiket, és rajta keresztül 65 millió fogyatékos embert Európában, ha a stratégia kapcsán alkalom nyílna a tárgyalásra, és részt vehetnének a további munkafolyamatokban.

Kósa és Vardakastanis közös megbeszélést szorgalmaz José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével és Herman Van Rompuy-val, az Európai Tanács elnökével.

 

A paktum célkitűzései között szerepel:

– az európai politikák és jogszabályok tükrözzék a fogyatékos emberek szempontjait is 
– elérhető és egyértelmű célkitűzéseket fogalmazzon meg a foglalkoztatás, a szociális ellátás és a szociális védőháló kiépítése terén
– az ellenőrzés és a hatásvizsgálat szükségességét a különböző programokban
– a tagállamok és az EU intézményei közötti együttműködés biztosítása a fogyatékosságügy kapcsán 
– vonják be az érdekvédelmi szervezeteket a döntéshozói folyamatokba.

(Forrás: http://fidesz.hu/nyomtathato.php?Cikk=146766;  EPP-HungarianPress)