Kétgyermekes édesanya vagyok. Kisebbik fiamról négyéves korában derült ki, hogy autista. A diagnózis kézhezvétele után teljesen tanácstalan voltam: merre tovább? Szerencsére ekkorra már elérhetőek voltak a témához értő szakemberek, akiknek áldozatos munkája révén, az általuk nyújtott speciális fejlesztéseknek köszönhetően Ádám ma integrált oktatásban vehet részt.
Amikor az AOSZ csapatához csatlakoztam, az a szándék vezérelt, hogy másokat is hozzá tudjak segíteni a gyermeküknek legmegfelelőbb fejlesztési lehetőségekhez, szolgáltatásokhoz. Ennél persze jóval sokrétűbbek a feladataim a szekszárdi AOSZ Info-Pont iroda égisze alatt, de ez a személyes inspiráció máig meghatározza, és úgy gondolom, hatékonyabbá teszi a munkámat. Ami számomra sokkal több annál, mint hogy csupán felvilágosítást nyújtsak, segítsek eligazodni a az autisták ellátását érintő jogszabályok tengerében, az igényérvényesítésben. Szeretném, hogy az AOSZ Info-Pont irodát felkeresők, segítségért hozzám fordulók azt is érezzék: a mindennapok során felmerülő nehézségek, gondok, problémák megoldásában is mindig számíthatnak rám. Nincsenek egyedül!
Legtöbbször kisgyermekes szülők keresnek fel. Sokan már abban a periódusban, amikor még csak felmerül az autizmus gyanúja. Amikor megkapják a diagnózist, özönlenek a további kérdések. Bővebb információt szeretnének kapni magáról az autizmusról, arról, hogy az autizmus kóddal milyen óvodába, iskolába veszik majd fel a gyermeküket. Milyen fejlesztésre jogosult? Ha el akarják tanácsolni óvodából, iskolából, mit lehet tenni?
A konkrét kérdések megválaszolása mellett valamennyi hozzám fordulónak figyelmébe ajánlom az AOSZ honlapján elérhető tartalmakat. Ezek közül különösen az AOSZ InfoBázis oldal felkeresését javaslom, ahol azokra a kérdéseikre is választ kaphatnak, amelyek talán még meg sem fogalmazódtak bennük. Az itt hozzáférhető információk birtokában jobban fel tudnak készülni a mindennapok előttük álló kihívásaira.
« vissza az munkatársakhoz