Gyógypedagógusként végeztem a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán, majd nyugdíjba vonulásomig intézményvezető voltam a kozármislenyi Élet-esély Autistákat Segítő Egyesület Fészek Lakóotthonában. Jó kapcsolatban állok a pécsi AOSZ Info-Pont irodának helyet adó Lásd a Világot autista szemmel Egyesülettel is, ezért örömmel vállaltam, hogy ezután az AOSZ Info-Pont iroda munkatársaként dolgozzak.
Munkámban nagy előnyt jelent, hogy erős szakmai kapcsolatrendszerrel rendelkezem, így a helyi fogyatékosságügyi tanácsadóval, a pécsi Éltes Mátyás EGYMI-vel, a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálattal és a civil szervezetekkel közösen tudunk dolgozni a térségben élő autizmusban érintett családokért. Egy csodás csapat, a központi AOSZ iroda és az AOSZ Info-Pont irodákban dolgozó kollégák a háttérből segítik törekvéseimet. Igyekszem, hogy a hozzám fordulók érezzék, hogy a legjobb tudásommal és nagy empátiával támogatom őket.
A pécsi AOSZ Info-Pont iroda munkatársaként feladatom sokrétű. Állandó feladataim közé tartozik az adategyeztetés az AOSZ kártyák igénylésekor, valamint az AOSZ InfoCentrum szolgáltatás kapcsán érkező megkeresésekre pontos, érthető választ adni, amellyel valódi segítséget tudok nyújtani az oktatással, ellátásokkal, járandóságokkal kapcsolatos kérdésekben. Az AOSZ ElsőSegély szolgáltatásban pedig egy helyi szakmai teammel dolgozunk közösen azon, hogy a friss diagnózist kapott családok ne maradjanak magukra kérdéseikkel. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy az AOSZ érdekvédelmi munkacsoportjában is részt vehetek, ahol a rendszerszintű jogsérelmekkel foglalkozunk. Nagyon fontosnak és előremutatónak látom ezt a feladatot, amivel a súlyos problémák megszüntetésére törekszünk, valamint szélesebb körben is felhívjuk a társadalom figyelmét az autista embereket ért hátrányokra.
Az első, és későbbi munkáimat is teljes mértékben meghatározó élményt dr. Balázs Anna adta, aki tanárom volt a főiskolán, és harmadévben a gyermekpszichiátria tantárgy keretében megismertetett az autizmussal. Ugyanilyen nagy hatással volt rám, amikor 2000. júniusában 2 hetet Hollandiában tölthettem, és a gyakorlatban megismerhettem több olyan iskolát, nappali intézményt, lakóotthont ahol autista személyek nagyon magas színvonalú fejlesztést, támogatást kaptak. Ott ismertem meg az autizmus-specifikus támogatott foglalkoztatást is, amelynek később a magyarországi kidolgozásában részt vettem.
« vissza az munkatársakhoz