5 éves volt a kisfiam, amikor autizmus diagnózist kapott. Az első sokk után apró lépésenként merültem bele az autizmus rejtelmeibe. Nagy hatással voltak rám Solt Anna szülői tréningjei a Vadaskert Alapítványnál illetve a PECS megismerése, melyet rendszeresen alkalmaztunk az otthoni környezetben.
Örülök a lehetőségnek, hogy az AOSZ munkatársa lehetek. Munkába állásom után rögtön sikerélményem is lett: segíteni tudtam egy édesanyának, akinek a gyereke friss diagnózist kapott. Nagyon elveszettnek tűnt, és nem tudta, mit is kezdjen ezzel az új helyzettel. Hatalmas örömöt jelentett, hogy beszélgetésünk megnyugtatta, szolgáltatásunk segített neki helyes irányba fordulni. Azt vettem észre, hogy a családok teljesen tanácstalanok a diagnózis után és minden információra szükségük van. Ezért jó, hogy van hová fordulniuk – az AOSZ Info-Pont irodák mindig rendelkezésre állnak.
Az AOSZ Info-Pont irodák feladatai nagyon sokrétűek. Az információnyújtás mellett a kapcsolatépítés, a társszervezetekkel való együttműködés, a sorstárs szülők közösséggé kovácsolása is munkánk része. A következő időszakban pedig a helyi fogyatékosságügyi tanácsadókkal közösen egy szülői klub megalakulásán fogunk dolgozni.
Jó érzés, hogy munkámmal hozzájárulhatok az AOSZ törekvéseihez, és segíthetek a hasonló cipőben járó családoknak. Úgy érzem egy nagyon szuper közösség tagja lettem. A kollégák nyitottak és segítőkészek az első pillanattól fogva, így könnyen beilleszkedtem.
Fontos célom a munkámmal kapcsolatban, hogy megpróbáljam a társadalom minden rétegével megértetni az autizmust, törekvéseink eljussanak azokhoz az emberekhez, akik közvetlenül nem érintettek. Szeretném ha ez a társadalmi réteg elfogadóbb és megértőbb lenne az autista emberek és családjaik iránt.
Reiterné Doktor Mónika munkatárs

Reiterné Doktor Mónika
AOSZ Info-Pont irodai munkatárs (szombathely@aoszinfopont.hu)