A Kézenfogva Alapítvány szervezte azt a konferenciát, amelyen bemutatták a FECSKEeddigi munkáját. A betűszó feloldása: Fogyatékos embereket nevelő családok otthonában nyújtott időszakos kísérés és ellátás. A szolgáltatás azokon a területeken segít, amelyek eddig kiestek a szociális ellátórendszer látóköréből.
A személyi segítés, az otthoni felügyelet (aminek, időpontja, ideje rugalmas, a családhoz igazodó) nem csak arról szól, hogy amíg a családtagok távol vannak, addig ne maradjon felügyelet nélkül a gyermek/felnőtt. A FECSKE arról szól, hogy ilyenkor a segítő nemcsak felügyeli a rábízott személyt, hanem elvégzi az akkor szokásos teendőket (evés/etetés, gyógyszerezés, fürdetés stb.). Mindeközben a család tagjaival is kapcsolatot létesít, hozzásegítve őket a mobilitáshoz (helyváltoztatás, kísérés, kapcsolatrendszer kialakítása, fogyatékos embernek munka keresése stb.).
A FECSKE Szolgálatra öt szervezet szövetkezett, és pályázott (HEFOP 2.2). A Kézenfogva fogta össze a modellkísérletet, amelyben négy szervezet vett részt: a Csepeli Gondozási Központ, az ÉFOÉSZ, a Fehérkereszt Alapítvány és székesfehérvári Csemete Alapítvány. Közösen dolgozták ki a szolgálat tartalmát, feladatait, a képzés anyagát, amelyet ki is adtak A FECSKE szolgálat kézikönyve címmel. A képzésben kilencven fő vett részt.
A modellkísérlet további folytatására az SZMM ebben az évben 35 millió forintot ad.