„Diagnóziskészítés” és fejlesztési terv készítése kezdődött 12 szervezetnél. Ennek eredményeképpen tervszerű és a hosszú távú fenntarthatósággal kecsegtető szociális foglalkoztatási fejlesztés indulhat meg náluk.
A szervezeti diagnózis módszertanának elkészülése után pályázati úton 12 szervezet vághatott bele a munkába: Angyalliget Közhasznú Alapítvány az Autisták Lakóotthonáért; Búzavirág Alapítvány; Értelmi Sérültek Gyöngyház Egyesülete; Esőemberke Alapítvány a Vas Megyei Autistákért; Fővárosi Önkormányzat Értelmi Fogyatékosok Otthona – Tordas; Fővárosi Önkormányzat Értelmi Fogyatékosok Otthona – Kéthely; Fővárosi Önkormányzat Értelmi Fogyatékosok Otthona – Zsira; Jót s Jól a Szatmári Kistérségben Egyesület; Kerek Világ Alapítvány; Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány; Sérültekért Alapítvány; Szent Lázár Alapítvány.
A program az Aktív Műhely Modell telepíthetőségének és szélesebb körben való hozzáférhetőségének biztosítását szolgálja. A modell célja az értelmi fogyatékos és autista emberek foglalkoztatásának rendszerszemléletű fejlesztését eredményezi és a munkaerő piaci diszkriminációjuk csökkentését. A program a TAMOP 1.4.3. B program keretében a Bárka Alapítvány, Esőemberekért Egyesület és a Szimbiózis Alapítvány együttműködésében valósul meg. (Forrás: Kézenfogva Alapítvány)