A mágnesterápia hasznáról tanácskoztak szakemberek és felhasználók a BEMER 3000 elnevezésű konferencián. A mágnesterápia három nagy területen használható eredménnyel: 1. különféle betegségek kezelésére, anélkül, hogy a gyógyszeres kezelésnél szinte megszokott mellékhatások jelentkeznének; 2. mozgásszervi betegségek, csonttörések, sportsérülések rehabilitációjában; 3. az általános közérzet javításában, az immunrendszer erősítésében.
A konferencián orvosok, gyógytornászok, felhasználók mondták el, hogy mi mindenre volt jó a mágneságy, ami közvetíti a különféle erősségű mágneses impulzusokat. Ami igazán jó: ha valakinek van pénze, akkor otthonra is beszerezhet egy készüléket, amivel a közérzetét, az immunrendszerét, kisebb mozgásszervi betegségét gyógyíthatja. Csak néhány előadáscím, amelyek érzékeltethetik, milyen sok területen alkalmazható a mágnesterápia:
BEMER terápia alkalmazásával elért eredmények neurológiai kórképekben – dr. Megyeri Mária neurológus szakorvos, Zalaegerszeg;
Reumatológiai betegek kezelése BEMER 3000 készülékkel a Honvéd Kórházban – dr. Sandra Sándor reumatológus főorvos, Budapest;
BEMER 3000 hatása fogyatékosokat és időseket ellátó bentlakásos intézetben – Szabó Jenőné intézetvezető, Vas m. Egészségügyi Gyermekotthon és Idősek Otthona, Szombathely.
Egy előadás különösképp érdekelhet minket: dr. Tusor Erzsébet komplementer gyógyászé: Tízéves autista kisfiú esetismertetése. A kisfiút – aki autizmusa mellett epilepsziás is – édesanyja neveli. A kezeléseket 2001. szeptember 10-én kezdték, akkor még etették a kisfiút, 27-én már egyedül evett. De már egy héttel a kezelések megkezdése után sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett, a 6. kezelés után megszünt az echolálása, a járműveken és más idegen helyeken is magabiztosabban mozgott. A másfél hónapos kezelés alatt szobatiszta lett, sajnos ez később megszünt, de epilepsziás rohamai megszüntek (egy ideig).
2002. februárjában ismét felkeresték a doktornőt. Az édesanya beszámolója szerint fia sokkal nyugodtabb lett, s amikor visszaesést látott, akkor jelentkeztek. Epilepsziás rohama a kezelés utáni 3-4 hónapig nem volt. De a roham jóval rövidebb és szelídebb lefolyású volt, mint az eddigiek. (Egyébként az epilepsziás rohamokat az anyai nagymama jelenléte váltotta ki nála.) Most öt kezelésen vettek részt, ami alatt rendbejött a kisfiú.
Időközben napközi otthonos iskolába került a kisfiú, és még táborba is elment egy hétig. Epilepsziás rohama ott sem volt. Sőt, találkozott a nagymamával is, rohama szerencsére nem volt.
Összefoglalva: bár a kisfiú tavaly február óta nem kapott kezelést, magatartási problémái csökkentek, vagy megszűntek, epilepsziás rohamai is látványosan kevesbedtek és szelídültek.
A REHA 2003 szakkiállításon is jelen volt egy cég, amelyik mágneságyakat forgalmazott. Löfflerné Orbán Györgyi, egyesületünk egyik alelnöke, itt ismerkedett meg a terápia előnyeivel, alkalmazási módjaival. Mivel a mágnesterápiának kevésbé speciális, nemcsak orvosok által, hanem otthon is használható készülékei is vannak, a május 31-diki közgyűlésen azt mondta: azon lesz, hogy az egyesület beszerezhessen egy ilyen ágyat, vagy valamilyen más formában hozzájárulhasson a mágnesterápiás kezelésekhez.
– á –